Universitate | Prezentare | Educatie | Relatii Internationale | Cercetare | Facultati | IMM | Admitere | Studenti

 

 

 

 

 

 

 

 


Gradatie de Merit 2015


Gradatie de Merit 2016

 

Catedra de Fizica, parte a departamentului de Fizica si Chimie, deserveste cele 7 facultati ale Universitatii Tehnice din Cluj-Napoca acoperind disciplinele de Fizica, Fizica tehnica sau Fizica experimentala din anii I-II de la diversele specializari de inginerie (electrica, mecanica, constructii) precum si de la Colegiul Tehnic Universitar.

Structura Catedrei de Fizica a Universitatii Tehnice din Cluj-Napoca cuprinde laboratoare de Fizica generala care permit studentilor aprofundarea cunostintelor dobandite la cursuri precum si dezvoltarea aptitudinilor specifice solicitate de activitatile cu caracter tehnologic sau de cercetare stiintifica. Pe langa acestea exista si laboratoare de cercetare bine dotate cum ar fi Laboratorul de straturi subtiri si Laboratorul de metode fizice de analiza care permit desfasurarea activitatilor de cercetare stiintifica in care sunt angrenati membri catedrei, doctoranzii si studentii.


Personal didactic

1.

Director de departament
Conf. Dr. Petru Pascuta

0264-401536

Petru.Pascuta@phys.utcluj.ro

2.

Prof. Dr. Ioan Ardelean

0264-401262

ioan.ardelean@phys.utcluj.ro

3.

Prof. Dr. Abil. Coriolan Tiusan

0264-401465

coriolan.tiusan@phys.utcluj.ro

4.

Prof. Dr. Abil. Radu Fechete

0264-401262

rfechete@phys.utcluj.ro

5.

Conf. Dr. Tania Ristoiu

0264-401262

tristoiu@phys.utcluj.ro

6.

Conf. Dr. Simona Nicoara

0264-401262

snicoara@phys.utcluj.ro

7.

Conf. Dr. Vasile Pop

0264-401262

vapop@phys.utcluj.ro

8.

Conf. Dr. Abil. Simona Rada

0264-401626

Simona.Rada@phys.utcluj.ro

9.

Sef L. Dr. Marius Barlea

0264-401626

mbirlea@phys.utcluj.ro

10.

Sef L. Dr. Codruta Badea

0264-401262

badeacodruta@phys.utcluj.ro

11.

Sef L. Dr. Lidia Pop

0264-401262

Lidia.Pop@phys.utcluj.ro

12.

Sef L. Dr. Maria Bosca

0264-401262

Maria.Cleja@phys.utcluj.ro

13.

Sef L. Dr. Ramona Chelcea

0264-401464

Ramona.Chelcea@phys.utcluj.ro

14.

Sef L. Dr. Mihai Gabor

0264-401262

Mihai.Gabor@phys.utcluj.ro

15.

Sef L. Dr. Traian Petrisor Jr.

0264-401262

Traian.PetrisorJr@phys.utcluj.ro

16.

Asist. Dr. Moldovan (Corpodean) Dumitrita

0264-401262

Dumitrita.Moldovan@phys.utcluj.ro


Profesori emeriti si alumni

Doctoranzi

1.

Drd. Tomolea Anca

0264-401262

 

2.

Drd. Pap Timea

0264-401262

 

3.

Drd. Diana David

0264-401262

 

4.

Drd. Bede Andreea

0264-401262

 

5.

Drd. Cadar Calin

0264-401262

 


Personal tehnic

1.

Teh. Monica Rus

0264-401262

mrus@phys.utcluj.ro

2.

Teh. Nicolae Serban

0264-401262

Nicolae.Serban@phys.utcluj.ro

3.

Teh. Dan Adrian

0264-401626

 

4.

Teh. Miclea Razvan

0264-401467

 

5.

Teh. Calin Racolta

0264-401626

 



Departamentul de stiinta si ingineria materialelor

Departamentul de Ingineria Mediului si Antreprenoriatul Dezvoltarii Durabile

Catedra Chimie






















Universitatea Tehnica Cluj - Napoca
Str. Constantin Daicoviciu nr 15, 400020 Cluj - Napoca, Romania
tel. +4 0264 401 200, 401248, tel./fax +4 0264 592 055


Scurt istoric | Structura | Catedre | Educatie | Doctorat | Admitere | Proiecte | Cercetare | Evenimente | Contact

Posted by Webmaster at 31. 01. 2006